Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wydział Biologii na TEDx University of Warsaw

Nauka nie tylko umożliwia zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości, ale również ma na nią niebagatelny wpływ. Kolejna edycja TEDx University of Warsaw Naukowy UPDATE. Młodzi badają świat” odbędzie się 30 czerwca (piątek). Wydział Biologii UW będą reprezentować dwie doktorantki Zuzanna Ruszkowska i Kinga Stępniak. 

Podczas swojego wystąpienia Zuzanna Ruszkowska odpowie na pytanie „Czy fusy po kawie mogą pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi?”. Badaczka podczas prelekcji pokaże, w jaki sposób odpady organiczne, dzięki wykorzystaniu między innymi mikroorganizmów, mogą stać się alternatywą dla paliw kopalnych w przemyśle. Zuzanna Ruszkowska jest doktorantką w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego z doświadczeniem w naukach biologicznych i chemicznych. Od 3 lat związana z Wydziałem Biologii, na którym ukończyła studia magisterskie z biotechnologii o specjalizacji mikrobiologia stosowana. Bada procesy związane z produkcją związków o wartości dodanej z produktów odpadowych i ubocznych z wykorzystaniem mikroorganizmów. Od 2 lat podejmuje tematykę biorafinerii, która stanowi jej główne zainteresowanie naukowe.

Tytuł wystąpienia Kingi Stępniak to „Wilcza natura psów”. Na co dzień prelegentka w swoich badaniach zajmuje się światem dzikiej przyrody i zachodzącymi w nim interakcjami. Szczególnie interesują ją psowate, te dzikie i udomowione. W swojej prelekcji odpowie na pytanie: jak możemy poprawić relację psów z dziką naturą? Jako ludzie – „odpowiadamy za to, co oswoiliśmy” – zostańmy zatem jeszcze lepszym przyjacielem naszego psa. Kinga Stępniak jest doktorantką w Zakładzie Ekologii na Wydział Biologii UW. Jest również członkinią Stowarzyszenie dla Natury “Wilk”. 

TEDx University of Warsaw odbędzie się 30 czerwca w godz. 16.00 – 20.00 w podziemiach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66). Wstęp bezpłatny. Obowiązuje rejestracja na wydarzenie.

Na scenie wystąpi 13 prelegentów w dwóch sesjach.  Obie sesje będą prowadzone w języku polskim z wyjątkiem dwóch wystąpień w języku angielskim. Wszystkie wystąpienia będą transmitowane.

Wydarzenie jest finansowane ze środków IDUB (Działania V.3.4).
Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego jest głównym organizatorem TEDx University of Warsaw.
Akademickie Radio Kampus jest patronem medialnym wydarzenia.