Współpraca między Wydziałem Biologii UW i Tottori University w Japonii

Prof. dr hab. Małgorzata Suska-Malawska i dr Takao Ishikawa z Wydziału Biologii UW odwiedzili w dniach 11-15 marca 2024 r. Tottori University (TU) w Japonii. Wizyta odbyła się na zaproszenie strony japońskiej.

Podczas serii spotkań omówiono m.in.: szczegóły kursu „habitat studies” dla studentów TU w 2024 r., możliwości wymiany studentów, w tym staży dla studentów Wydziału Biologii UW w laboratoriach TU.

Ważnym punktem spotkań było dopracowanie projektu wspólnych badań naukowych dotyczących powiązań między różnorodnością geograficzną a biologiczną, z zastosowaniem technik teledetekcji, głębokiego uczenia i metod ekologicznych. Już na czerwiec bieżącego roku planowane są wspólne badania wstępne w południowym Kazachstanie, w których wezmą udział członkowie międzynarodowego zespołu z Japonii, Izraela, Kazachstanu i Polski.