Wsparcie dla studentów ze spektrum autyzmu na Wydziale Biologii UW

Na Wydziale Biologii rozpoczyna działanie tutor wydziałowy – Gabriela Piórkowska, która obejmie swoim wsparciem studentów w spektrum autyzmu studiujących na naszym Wydziale.

Wsparcie obejmuje udzielanie informacji organizacyjnych i formalnych, np.:

• pomoc w rejestracji na zajęcia –  informacja o terminach, sposobach zapisu na zajęcia – korzystanie z systemu USOS, punkty ECTS;
  • przekazywanie informacji o wydarzeniach na uczelni –  szczegółowe informacje dotyczące zapisów, miejsca wydarzenia, osób prowadzących;
  • przekazywanie informacji i kontaktów do miejsc/osób udzielających wsparcia na uczelni, np. BON, Centrum Pomocy Psychologicznej.
  • informowanie o sposobach załatwiania spraw formalnych –  np. stypendiów, składania wniosków przez USOS, akademików, legitymacji studenckiej.

Do skorzystania z pomocy tutora wydziałowego nie jest wymagana formalna diagnoza ani rejestracja w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Tutor prowadzi stronę na Facebooku, na której pojawiać się będą zamieszczane ważne informacje dotyczące Wydziału, rejestracji na zajęcia, planowanych wydarzeń. Możliwe jest umówienie się z tutorem na spotkanie stacjonarne na Wydziale (we wtorki w godzinach 9:00-11:30)  lub też spotkanie w formie online (w środy w godzinach 14:00-16:00). Aby umówić się na spotkanie prosimy o kontakt z Tutorem.

Kontakt z tutorem można nawiązać pod adresem mailowym: g.piorkowska@uw.edu.pl lub przez stronę Facebook: Tutorka z Wydziału Biologii UW.
Tutor pracuje pod opieką psychologa z Centrum Wsparcia Akademickiego BON UW – Katarzyny Płucienniczak.