VI Dzień Darwina na Wydziale Biologii UW

Serdecznie zapraszamy 11 marca (sobota) na szóstą edycję Dnia Darwina na Wydziale Biologii UW. Wydarzenie to ma na celu popularyzację teorii ewolucji, która tłumaczy mechanizmy prowadzące do różnorodności form żywych na Ziemi.

Tegoroczne obchody Dnia Darwina to cykl wykładów, którym towarzyszyć będzie otwarcie nowej wystawy na Wydziale Biologii UW dotyczącej jednego z największych odkryć polskiej paleontologii w XXI wieku – dinozauromorfa Silesaurus opolensis. Wydarzenie to obejmuje także 15. rocznicę utworzenia Koła Naukowego Biologii Ewolucyjnej UW.

Program:

10:00 – otwarcie
10:15 – wykład „Ujawnienie silezaura” – prof. dr hab. Jerzy Dzik
10:45 – odsłonięcie najnowszej rekonstrukcji dinozauromorfa Silesaurus opolensis
11:00 – debata „Czy silezaur był dinozaurem?” – dr Justyna Słowiak-Morkovina, dr Mateusz Tałanda, dr Rafał Piechowski
12:00 – przerwa #1; wystawa okazów zoologicznych i paleontologicznych zbiorów UW i PAN, wernisaż prac paleoartystycznych panelistów i społeczności studenckiej UW
13:00 – panel paleoartystyczny
14:30 – przerwa #2
14:45 – 15 lat historii Koła Naukowego Biologii Ewolucyjnej UW
15:30 – prezentacje ojców założycieli KNBE
• „Ewolucja w kropli wody” – dr Andrzej Prokop
• „Zastosowanie genów metabolizmu podstawowego z bakterii psychrofilnych do tworzenia temperaturowrażliwych szczepów mikroorganizmów” – dr Jarosław Pankowski

Dzień Darwina to międzynarodowe święto ewolucji, obchodzone 12 lutego, w dniu urodzin jednego z największych uczonych w historii nauk przyrodniczych. W tym roku obchodzona jest 214. rocznica przyjścia na świat Karola Darwina.

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku.