Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale Biologii

Serdecznie zapraszamy 3 lipca, o godzinie 12.00, na uroczyste zakończenie roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie to odbędzie się w Auli 9B Wydziału Biologii, przy ul. I. Miecznikowa 1.

W trackie uroczystości studentom II roku studiów magisterskich uzupełniających zostaną wręczone dyplomy ich ukończenia.

Podczas wydarzenia Alicja Bukat, laureatka programu grantowego Talenty Jutra w 2022 r., przedstawi założenia i wyniki projektu „Uczenie maszynowe – klucz do zrozumienia nanomorfologii gran”. Projekt ten jest realizowany pod opieką dr Łucji Kowalewskiej, we współpracy z Centrum Uczenia Maszynowego UW.

Celem projektu jest stworzenie i udostępnienie w wolnym dostępie intuicyjnego w obsłudze narzędzia do kompleksowej analizy nanomorfologii tylakoidów gran. Dane obrazowe z transmisyjnego mikroskopu elektronowego (TEM) będą automatycznie analizowane i kwantyfikowane przez głęboką sieć neuronową. Darmowy dostęp do otrzymanego narzędzia zachęci badaczy na całym świecie do rozpatrywania swoich wyników w kategorii big data oraz do tworzenia innowacyjnych strukturalnych baz danych.

Alicja Bukat, niezależnie od prezentowanego projektu, realizuje pracę magisterską dotyczącą roli białek w tworzeniu układów sześciennych w chloroplastach w Zakładzie Anatomii i Cytologii Roślin, pod opieką dr Łucji Kowalewskiej. Ponadto aktywnie uczestniczy w popularyzowaniu nauki na Wydziale Biologii biorąc udział w Nocy Biologów czy jako wolontariuszka w przygotowaniach Olimpiady Biologicznej.

Uroczystości zakończenia roku akademickiego będzie towarzyszył Chór Wydziału Biologii.