Uroczyste wręczenie Nagrody naukowej im. Profesora Stefana Pieńkowskiego

Wydział Biologii UW, Wydział Fizyki UW oraz Wydział Chemii UW serdecznie zapraszają na uroczyste wręczenie Nagrody naukowej im. Profesora Stefana Pieńkowskiego, które odbędzie się w poniedziałek, 19 grudnia 2022 r., o godz. 16.30, w sali 0.06 Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie będzie miało miejsce w ramach Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego i Leopolda Infelda.

Nagroda naukowa im. Profesora Stefana Pieńkowskiego jest przyznawana co dwa lata młodym naukowcom za znaczące osiągnięcia naukowe w dziedzinie eksperymentalnej fizyki, astronomii, chemii i biologii. Fundatorami nagrody są: dr Marek Maria Pieńkowski, działający za pośrednictwem Fundacji Marka Marii Pieńkowskiego, oraz Fundacja Kościuszkowska. Podczas Konwersatorium wykład wygłosi tegoroczny laureat dr hab. Wiktor Lewandowski z Wydziału Chemii UW pod tytułem: Rekonfigurowalne i chiralne nanomateriały ciekłokrystaliczne do technologii fotonicznych.

Laureatami Nagrody naukowej im. Profesora Stefana Pieńkowskiego z Wydziału Biologii UW w poprzednich latach byli: dr hab. Anna Ajduk, prof. dr hab. Łukasz Dziewit oraz dr hab. Anna Karnkowska.