Tydzień Noblowski 2023 na UW – Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny

Centrum Współpracy i Dialogu UW już po raz piąty organizuje Tydzień Noblowski UW. To spotkania ekspertów z UW i WUM, podczas których na bieżąco komentowane są decyzje Komitetu Noblowskiego, Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk i innych gremiów uprawnionych do przyznania Nagrody Nobla.

Prof. dr hab. Maria A. Ciemerych-Litwinienko z Instytutu Biologii Rozwoju i Nauk Biomedycznych oraz prof. dr hab. Katarzyna Tońska z Instytutu Genetyki i Biotechnologii to ekspertki z Wydziału Biologii UW, które będą uczestniczyć w spotkaniu 2 października (poniedziałek), godz. 11:20. Wraz z nimi wezmą w nim udział prof. dr hab. n. med. Rafał Płoski z Zakładu Genetyki Medycznej i prof. dr hab. n. med. Paweł Włodarski z Zakładu Metodologii Badań Naukowych, prorektor ds. umiędzynaradawiania, promocji i rozwoju. Obaj profesorowie reprezentują Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Eksperci tego dnia na bieżąco będą komentować decyzję o przyznaniu Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny. Wydarzenie to będzie transmitowane na kanale YouTube CWiD https://www.youtube.com/watch?v=J6MUlkvAw60

W ramach Tygodnia Noblowskiego UW w kolejnych dniach odbywać się będą następujące spotkania:

3 października, godz. 11:35 (fizyka)
4 października, godz. 11:35 (chemia)
5 października, godz. 12:50 (literatura)
6 października, godz. 10:50 (Pokojowa Nagroda Nobla)
9 października, godz. 11:35 (Nagroda Banku Szwecji im. A. Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych)

Więcej informacji w wydarzeniu na FB Tydzień Noblowski 2023.