PODYPLOMOWE STUDIA W ZAKRESIE: MIKROBIOLOGIA, HIGIENA, ŚRODOWISKO – Rekrutacja

Wymagania stawiane kandydatom na studia – adresaci studiów

O przyjęcie na Studia mogą ubiegać się absolwenci studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia (licencjat, inżynier i magister) o profilu biologiczno-chemicznym. Studia kierowane są do osób poszukujących pracy, a także związanych zawodowo z proponowaną tematyką, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Studia adresowane są szczególnie do pracowników laboratoriów mikrobiologicznych przy zakładach produkcyjnych oraz osób odpowiedzialnych za zapewnienie jakości w procesie wytwarzania produktów spożywczych, leczniczych, kosmetycznych.

Zasady rekrutacji na studia, w tym wymagane dokumenty:

Podstawą do kandydowania jest rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata (IRK), wypełnienie wymaganych danych, załączenie skanu dyplomu ukończenia studiów oraz wniesienie opłaty rekrutacyjnej. Kandydaci przyjmowani są według kolejności zgłoszeń. Pierwszeństwo mają kandydaci z wykształceniem lub doświadczeniem mikrobiologicznym (praca w laboratorium mikrobiologicznym).

Zakwalifikowani kandydaci składają komplet dokumentów: podanie o przyjęcie na studia, życiorys, odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych, zobowiązanie do ponoszenia kosztów odpłatności. Podanie, zobowiązanie i życiorys drukuje się bezpośrednio z IRK po uzupełnieniu danych przy zgłoszeniu.

Minimalna liczba uczestników wymagana do uruchomienia studiów podyplomowych: 34

Termin wniesienia opłaty rekrutacyjnej: Kandydat powinien dokonać opłaty rekrutacyjnej na indywidualne konto widoczne w systemie IRK w trakcie trwania tury rejestracji, nie później niż do końca dnia następującego po ostatnim dniu rejestracji na dany kierunek studiów, tj. do 23.08.2024 r. dla tury I, do 11.10.2024 r. dla tury II.

Harmonogram rekrutacji, w tym terminy rejestracji, termin ogłoszenia wyników: Rekrutacja przebiega dwuetapowo.

I tura rekrutacji – rejestracja w IRK (24.06.24 – 22.08.24)
Termin ogłoszenia wyników rekrutacji I tury: 28.08.24
W przypadku nie wypełnienia limitu miejsc w pierwszej turze rekrutacji otwarta zostanie druga tura rekrutacji na tych samych zasadach.

II tura rekrutacji – rejestracja w IRK (18.09.24 – 10.10.24)
Termin ogłoszenia wyników rekrutacji II tury: 16.10.24

Termin, sposób i miejsce składania dokumentów: Dokumenty w wersji papierowej będą przyjmowane po zakwalifikowaniu kandydata w systemie IRK. Dokumenty można składać osobiście w terminie 29.08.24 – 11.09.24 (I tura) oraz 17.10.24 – 31.10.24 (II tura) w sekretariacie studiów podyplomowych, Wydziału Biologii UW, pokój 404A (w godz. 9:00-15:30), ul. Miecznikowa 1, 02-096, Warszawa. Można również przesłać pocztą (ważna jest data nadania dokumentów).

Sekretariat Studiów Podyplomowych MHŚ

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek w godzinach 10:00-15:00