Pakt dla Mokradeł. Konferencja o ochronie obszarów wodno-błotnych w Polsce z okazji Światowego Dnia Mokradeł na Wydziale Biologii

Jak co roku, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Centrum Ochrony Mokradeł organizują obchody Światowego Dnia Mokradeł. W 2023 roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, wydarzenie wraca do budynku Wydziału. Oprócz tradycyjnych wydarzeń popularnonaukowych, po raz pierwszy odbędzie się naukowa konferencja poświęcona ekologii i ochronie mokradeł

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zajmujące się mokradłami, zarządzaniem nimi, ich badaniem, ochroną, a także tych, którzy czerpią z nich inspirację do pracy twórczej, jak również tych, którzy chcą lepiej poznać te niesamowite ekosystemy.

W sobotę 4 lutego 2023 roku odbędzie się piesza wycieczka po zimowych bagnach Puszczy Kampinoskiej. Zaś w niedzielę 5 lutego na Wydziale Biologii będzie można posłuchać wykładów popularnonaukowych o ekologii i ochronie mokradeł w Polsce oraz poznać osoby zajmujące się tymi tematami podczas Bazaru Idei Bagiennych. Wstęp wolny.

Konferencja naukowa odbędzie się 6 i 7 lutego. Skierowana jest ona do naukowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji państwowych, wojska, organów administracji, samorządowców, leśników, przedsiębiorców i artystów związanych z mokradłami. Będzie można posłuchać wystąpień, wziąć udział w dyskusji i warsztatach i samemu przedstawić wyniki swoich badań i działań w postaci prezentacji lub posteru. Udział w konferencji jest płatny (opłata wynosi 100 lub 200 zł) i wymaga rejestracji na stronie konferencji – rejestracja jest otwarta do 24 grudnia 2022 roku.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie konferencji: pakt.bagna.pl