Nawiązanie współpracy Wydziału Biologii z Chaudhary Charan Singh Haryana Agricultural University z Indii

Rektor UW prof. Alojzy Nowak spotkał się 9 sierpnia z przedstawicielami Chaudhary Charan Singh Haryana Agricultural University (CCS HAU) z Indii. Tematem rozmów było nawiązanie współpracy naukowo-dydaktycznej między Wydziałem Biologii UW a uczelnią z Hisar.

W spotkaniu wzięła udział delegacja z Indii w składzie: wicekanclerz prof. Baldev Raj Kamboj oraz dziekan College of Basic Science and Humanities dr Neeraj Kumar. Wydział Biologii UW reprezentowali: dziekan prof. Krzysztof Spalik, prodziekan ds. finansowych prof. Łukasz Drewniak oraz dr Takao Ishikawa koordynator ds. współpracy z zagranicą.

Tematem rozmów było nawiązanie współpracy badawczo-dydaktycznej między obiema uczelniami. Poruszono m.in. kwestie wspólnych inicjatyw badawczych, programu wizyt studyjnych, staży i szkoleń w zakresie zastosowania biotechnologii w obszarze rolnictwa precyzyjnego, wymiany akademickiej studentów i pracowników naukowych (m.in. w ramach programu Erasmus) oraz współpromotorstwa dla doktorantów.

Koordynatorem podpisanej 9 sierpnia umowy o współpracy naukowo-dydaktycznej z CCS HAU jest Wydział Biologii UW. Nawiązanie współpracy obejmującej zastosowanie biotechnologii w obszarze rolnictwa precyzyjnego wpisuje się w działanie IDUB II.1.2, którego celem jest nawiązywanie i wzmacnianie partnerstw strategicznych z uczelniami o podobnym do UW profilu działalności.