Nawiązanie współpracy między Wydziałem Biologii a Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska

Wspólna popularyzacja zagadnień z zakresu ochrony środowiska, kształtowanie odpowiedzialnych postaw, wymiana wiedzy i doświadczeń – to tylko niektóre cele przyświecające zainaugurowanej 19 maja współpracy pomiędzy Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego a Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska.

Dziekan Wydziału Biologii UW prof. dr hab. Krzysztof Spalik podpisał porozumienie o współpracy z reprezentującą GDOŚ Dyrektor Generalną Agnieszką Chilmon. Obie strony wyraziły nadzieję, że rozpoczęta współpraca przyniesie korzyści przede wszystkim pracownikom naukowym oraz studentom.

Porozumienie przewiduje możliwości podejmowania wspólnych działań na polu edukacji, w tym udostępniania publikacji naukowych, formułowania problematyki prac inżynierskich, magisterskich i doktoranckich, a także wspólne działania organizacyjne, promocyjne i inne. W ramach porozumienia będą także realizowane praktyki studenckie w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.