Nauki biologiczne na UW w rankingu QS World Ranking by Subject 2023

Nauki biologiczne na Uniwersytecie Warszawskim zostały sklasyfikowane w tegorocznym QS World Ranking by Subject 2023. Dyscyplina ta uplasowała się na wysokiej pozycji 251-300.

W rankingu nauk biologicznych znalazły się ponadto cztery polskie uczelnie: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, który również zajął miejsce 251-300, a także Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (551-600) oraz Uniwersytet Wrocławski (601-650).

W tegorocznym rankingu QS World University Rankings 2023 Uniwersytet Warszawski zajął pierwsze miejsce wśród polskich uczelni (pozycja 284 wśród blisko 1400 uczelni z całego świata). W sumie w rankingu znalazło się 25 polskich szkół wyższych (o dwie więcej niż przed rokiem).

Uniwersytet Warszawski okazał się także najwszechstronniejszą uczelnią, gdyż znalazł się w największej liczbie ocenianych kierunków, bo aż 21.

Metodologia stosowana przy badaniach statystycznych QS World University Ranking by Subject 2023 obejmuje następujące kryteria: reputacja uczelni wśród kadry akademickiej oraz wśród pracodawców, cytowania oraz indeks Hirscha.

Szczegółowe informacji na stronie www QS Top Universities.