Granty dla naukowców z Wydziału Biologii w konkursie SONATA BIS

W konkursie SONATA BIS Narodowe Centrum Nauki przyznało środki na realizację dwóch projektów zgłoszonych przez badaczy z Wydziału Biologii UW. Gratulujemy!

Pozytywne decyzje o finansowaniu uzyskały projekty:

• Pochodzenie i ewolucja endosymbiozy: poszukiwanie stadiów przejściowych wśród mikroorganizmów eukariotycznych (SYMBIOSTART), kierownik: prof. Anna Ewa Karnkowska, przyznane finansowanie: 3 907 843 zł;
  • Ultra-wysokoprzepustowe badania konsorcjów mikrobiologicznych za pomocą kodowania DNA oraz mikroprzepływów dwufazowych, kierownik: dr inż. Tomasz Stanisław Kamiński, przyznane finansowanie: 3 572 700 zł;

W trzynastej edycji konkursu SONATA BIS w sumie otrzymało dofinansowanie dwanaście projektów naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego.

SONATA BIS to konkurs Narodowego Centrum Nauki, w którym naukowcy ubiegają się o środki na założenie nowego zespołu badawczego. Skierowany jest do osób, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od pięciu do dwunastu lat przed rokiem złożenia wniosku.

Spośród 420 wniosków do finansowania zakwalifikowano trzydzieści osiem na łączną kwotę ponad 105,2 mln zł.