Granty dla naukowców z Wydziału Biologii UW w konkursie MINIATURA 7

Troje naukowców z Wydziału Biologii UW otrzymało granty w ramach szóstej listy rankingowej konkursu MINIATURA 7 Narodowego Centrum Nauki. Gratulujemy!

Pozytywne decyzje o finansowaniu badań wstępnych otrzymali:

• dr Partyk Czortek, Jak inwazja Impatiens parviflora kształtuje zależności pomiędzy zasobami nutrientów i różnorodnością bioty glebowej w ekosystemie leśnym Puszczy Białowieskiej?, kwota: 48 400 zł;
  • dr Aleksandra Skawina, Wczesna ewolucja behawioru małżów z rzedu Unionida ujawniona dzięki anatomii ich skamieniałych tkanek miękkich, kwota: 19 745;
  • dr Marta Gapińska, Badania in vitro oddziaływań białek należących do kompleksu wchodzącego w interakcję z fosfo-acetylowanym histonem H3 u Arabidopsis thaliana, kwota: 48 125 zł.

W sumie na szóstej liście rankingowej MINIATURA 7 jest dziesięć projektów realizowanych przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego.

W ramach tej edycji konkursu MINIATURA 7 finansowanie otrzymało 238 naukowczyń i naukowców. Zrealizują oni pojedyncze działania naukowe o wartości niemal 9,4 mln zł w jednostkach na terenie całej Polski.