Dzień Komórek Macierzystych na Wydziale Biologii

Już po raz szósty na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbył się Dzień Komórek Macierzystych – UniStem Day. Spotkanie to ma na celu rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy o komórkach macierzystych, terapiach komórkowych i genowych. W tegorocznej edycji uczestniczyło blisko 90 ośrodków akademickich na świecie.

W wydarzeniu, które miało miejsce 10 marca na Wydziale Biologii UW, wzięło udział ponad 300 licealistek i licealistów.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez zespoły Zakładu Cytologii, Zakładu Embriologii oraz Zakładu Immunologii WB UW, a także Koło Naukowe Biologii Medycznej Antidotum. Program spotkania objął wykłady, pokazy filmowe, warsztaty oraz debatę.

Patronaty honorowe sprawowali: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent m.st. Warszawy. Partnerami i organizatorami wydarzenia byli: Wydział Biologii UW, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz UOTT UW.