Dzień Fascynującego Świata Roślin na Wydziale Biologii

Moralne dylematy roślin, roślinne leki, przygody z fitoterapią to tylko klika z tematów wykładów, które przygotowali pracownicy Wydziału Biologii z okazji Dnia Fascynującego Świata Roślin. Od 18 maja do 18 czerwca wszystkie wykłady można będzie obejrzeć na kanale YouTube społeczności Wydziału Biologii UW.

Lista wykładów:

• Roślinne rozterki na miarę klasycznego dramatu, czyli o „korneliańskim” dylemacie roślin – rosnąć czy się bronić? – dr hab. Anna Szakiel, prof. ucz.
  • Leki roślinne – dar Matki Natury czy dzieło człowieka? – dr Danuta Solecka, prof. ucz.
  • Altruistyczna śmierć roślin – prof. dr hab. Agnieszka Mostowska
  • Czy, czym i o czym myślą rośliny? – dr Maciej Jończyk
  • Przygody z fitoterapią – choroby autoimmunologiczne – dr Iga Samól, dr Takao Ishikawa

Informacje dotyczące Dnia Roślin można również znaleźć na Facebooku – Fascynujący Świat Roślin.

Światowy Dzień Fascynującego Świata Roślin organizowany jest pod patronatem Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO) i odbywa się co dwa lata. Na naszym wydziale uważamy jednak, że rośliny powinny mieć swoje święto co roku!

Koordynatorką wydarzenia na Wydziale Biologii UW jest dr Danuta Solecka, prof. ucz.