Dr hab. Kenneth De Baets nagrodzony w konkursie IDUB

Dr hab. Kenneth De Baets, lider grupy PARADIVE z Instytutu Biologii Ewolucyjnej Wydziału Biologii UW, otrzymał grant w pilotażowym programie nawiązywania i wzmacniania współpracy z instytucjami partnerskimi (IDUB UW). Celem projektu jest nawiązanie współpracy Uniwersytetu Warszawskiego (UW) z Geozentrum Nordbayern – Section Paleobiology, Friedrich-Alexander University Erlangen-Nürnberg (FAU) w Niemczech. Badacze i badaczki z FAU mają bogate doświadczenie z zakresu badań filogenetycznych i stosowania metod analizy ilościowej w paleobiologii.

W kwietniu 2023 planowana jest wizyta w FAU sześciorga badaczy i badaczek z Wydziału Biologii UW. Wizyta przyczyni się do nawiązania i wzmacniania współpracy pomiędzy UW i FAU zarówno w zakresie prowadzenia wspólnych badań naukowych, jak i działań dydaktycznych. Przygotowane zostaną plany wspólnych projektów badawczych i ścieżki ubiegania się o ich międzynarodowe finansowanie. Opracowane zostaną zasady współpracy dydaktycznej i wzajemnej wymiany studentów oraz kadry, w tym organizacji wspólnych kursów-przedmiotów i zajęć terenowych.

Jeszcze w roku 2023 roku wśród spodziewanych efektów realizacji przyznanego grantu będzie: złożenie wniosków o finansowanie wspólnych projektów badawczych, prowadzenie badań naukowych, a także zaproponowanie programu zajęć i kursów dla studentów i studentek obu instytucji.