Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

DOKO czyli Dzień Odkrywców Kampusu Ochota 2024

„Tort ma warstwy” – taki tytuł nosi inauguracyjny, multidyscyplinarny wykład, który otworzy 23 marca Dzień Odkrywców Kampusu Ochota 2024. To dziesiąta, jubileuszowa edycja tego wydarzenia. Zapisy ruszają w poniedziałek, 18 marca!

Wydział Biologii UW przygotował warsztaty naukowe oraz wycieczki do niedostępnych na co dzień laboratoriów w zwierzętarni i pracowni paleobiologicznych Instytutu Biologii Ewolucyjnej. Podczas warsztatów będzie można m.in. zobaczyć, jak wyglądają narządy i komórki układu odpornościowego ssaków, obejrzeć wysokospecjalistyczny sprzęt z Laboratorium Aparaturowego Cytometrii Przepływowej w działaniu, a także wziąć udział w mikrobiologicznym bingo, dowiedzieć się jak sztuczna inteligencja pomaga w badaniu białek oraz ile barw kryją w sobie liście.

Na odwiedzających czeka także gra terenowa oraz wykłady i warsztaty poświęcone zagadnieniom z matematyki, chemii, fizyki, geologii, bioinformatyki, medycyny, psychologii i informatyki. W holu głównym Wydziału Fizyki znajdować się będzie stanowisko informacyjne wydziałów i jednostek centralnych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie będzie można spotkać się z dziekanami, pracownikami, studentami, i porozmawiać o studiowaniu na Kampusie Ochota UW.

Program ramowy DOKO 2024:

  • 10:00 – 11:30 multidyscyplinarny wykład ,,Tort ma warstwy”, Wydział Fizyki UW (ul. Pasteura 5)
  • 11:30 – 12:00 MultiQuiz
  • 10:00 – 15:30 stoiska informacyjne wydziałów dla przyszłych studentów
  • 11:30 – 15:30 wykłady, warsztaty, gra terenowa i strefa pokazów
  • 15:30 – 16:00 zakończenie i wręczenie nagród

Szczegółowy program i aktualności zamieszczone są na stronie wydarzenia doko.mimuw.edu.pl i na facebook.com/DOKOUW

Dzień Odkrywców Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego to wspólne przedsięwzięcie Wydziałów: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Psychologii, a także po raz pierwszy Wydziału Medycznego, oraz jednostek współpracujących: Centrum Nowych Technologii, Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów (Cyklotron), Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego, Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych i Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.