logoUW

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015

Dziekan Wydziału Biologii serdecznie zaprasza na uroczystą inaugurację studiow I stopnia w roku 2014/2015, która odbędzie się 30 września w sali 9B o godz. 9.30. Wykład inauguracyjny zatytułowany "Integrony - komórkowe laboratoria inżynierii genetycznej" wygłosi Prof. dr hab. Dariusz Bartosik.

Dziekani Wydziału Chemii i Wydziału Biologii oraz Dyrektor Centrum Nauko Biologiczno-Chemicznych serdecznie zapraszają na wspólną inaugurację studiow II i III stopnia w roku 2014/2015, która odbędzie się również 30 września w auli Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych o godz. 15.00.

Obu uroczystościom bedzie towarzyszyl Chor Wydzialu Biologii.

 
Nagrody Naukowe POLITYKI

Edyta_Brzoska

Edyta Brzóska-Wójtowicz z Zakładu Cytologii Instytutu Zoologii znalazła się wśród 15 osób, wybranych przez Kapitułę I etapu konkursu, które zakwalifikowały się do drugiego etapu 14. edycji Nagród Naukowych POLITYKI. Pięciu laureatów z tego grona wskaże Kapituła II etapu, tzw. Obywatelska. Jej werdykt zostanie ogłoszony na gali wręczenia Nagród w niedzielę 19 października.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/nagrodynaukowe

http://www.uw.edu.pl/finalisci-nagrod-polityki/

 
Konferencja Startups Going Global

Startups_Going_Global

Zapraszamy na Startups Going Global - konferencję poświęconą wychodzeniu biznesów na międzynarodowe rynki, zachęcającą do rozszerzenia swojej strategii i do otworzenia się na nowe możliwości.

18 września 2014 r., godz. 18.00,
Wydział Biologii UW, ul. Miecznikowa 1, s. 9B.

Link do wydarzenia

Konieczne zapisy na stronie:
https://startupsgoingglobal.evenea.pl/

więcej…
 
XXV Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna

IBO_2014_1

W dniach 6-13 lipca 2014 roku na Bali odbyły się zawody XXV Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej. Reprezentantami Polski była czwórka zwycięzców ogólnopolskich finałów XLIII Olimpiady Biologicznej: Kinga Szczepaniak z Elbląga, Karol Waleśkiewicz z Białegostoku oraz Bartosz Gąsiorkiewicz i Piotr Wawryka z Wrocławia. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w zajęciach przygotowawczych prowadzonych na Wydziale Biologii i na Wydziale Chemii UW. Opiekunami reprezentacji i członkami Międzynarodowego Jury byli pracownicy naszego wydziału: dr Magda Sobolewska i dr Łukasz Banasiak.

więcej…