logoUW


Relacja z II Akademickich Targów Pracy „Wykorzystaj Swoją Szansę”

2_targi_pracy W dniu 20 marca br. odbyły się II Akademickie Targi Pracy „Wykorzystaj Swoją Szansę” na Wydziale Biologii UW. Targi zostały zorganizowane przez Biuro Karier Wydziału Biologii we współpracy z zaprzyjaźnionym Wydziałem Chemii UW. Patronat honorowy nad targami objął Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. UW dr hab. Marcin Pałys.

Co oferowały tegoroczne Targi...

więcej…

 
PROF. ANDRZEJ KRZYSZTOF TARKOWSKI LAUREATEM NAGRODY FNP.

AKT_FNP Wśród laureatów Nagród FNP 2013 znalazł się prof. Andrzej Krzysztof Tarkowski. Został on uhonorowany za „odkrycia wyjaśniające fundamentalne mechanizmy odpowiedzialne za wczesny rozwój zarodków ssaków”. Profesor Tarkowski stworzył szkołę naukową embriologii eksperymentalnej ssaków. Jako jeden z pierwszych udowodnił, że dwukomórkowe zarodki myszy można mechanicznie rozdzielić, wszczepić do macicy i uzyskać normalne osobniki. Był pierwszym embriologiem, który pobudził...

więcej…

 
NAGRODA MINISTER NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO ZA OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE

nagroda_MNiSW Dr Karolina Archacka, dr Edyta Brzóska-Wójtowicz, prof. Maria A. Ciemerych-Litwinienko, dr Iwona Grabowska i dr Małgorzata Zimowska-Wypych z Zakładu Cytologii Instytutu Zoologii naszego Wydziału zostały wyróżnione przez Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego za "Opracowanie i wdrożenie kompleksowego programu kształcenia studentów Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie nowoczesnych technik biomedycznych". Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 13 listopada 2013.

 
SPOTKANIA Z BIOLOGIĄ XXI WIEKU

MM_biologi_XXIw Interesujące tematy, ostatnie odkrycia naukowe, fascynujący świat nowoczesnej biologii - od bakterii z głębi oceanów, przez współczesne zagadnienia botaniki, ekologii i ochrony środowiska, po zielone fabryki przyszłości. Wykłady poprowadzą uznani wykładowcy Wydziału Biologii UW.

Wykład, który odbędzie się 14 kwietnia 2014 r. wygłoszą: dr Iwona Jasser, dr Bartosz Kiersztyn.

Zapraszamy!

 
Koło naukowe ANTIDOTUM wyróżnione w konkursie StRuNa 2013

A_wyroznienie_struna 29 listopada 2013 w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie "StRuNa 2013". W kategorii Koło Roku 2013 wyróżnienie otrzymało Studenckie Koło Biologii Medycznej "Antidotum" działające na Wydziale Biologii UW. Nazwa konkursu to akronim utworzony z pierwszych liter słów „studencki”, „ruch”, „naukowy”. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 245 organizacji studenckich z całej Polski.

 
1% podatku na iGEM Team Warsaw

iGEM_1_proc Szanowni Państwo!

Jeśli podobały się Wam nasze dotychczasowe projekty i uważacie, że na Uniwersytecie Warszawskim warto rozwijać biologię syntetyczną to do 30 kwietnia można nas wesprzeć! Jeśli jeszcze nie złożyliście PIT za 2013 rok – prosimy pamiętajcie o iGEM Team Warsaw. Środki, które w ten sposób uzyskamy chcielibyśmy przeznaczyć na popularyzację idei biologii syntetycznej w Polsce oraz odczynniki.

Dziękujemy za dotychczasowe zainteresowanie i zachęcamy do dalszego śledzenia postępów naszego projektu.

Członkowie iGEM Team Warsaw - dawni i obecni

Jak przekazać nam 1%...

więcej…