logoUW

Międzynarodowy Dzień Darwina

logo NCNSerdecznie zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Darwina na Wydziale Biologii UW, który będzie miał miejsce w sobotę, 21 II 2015 w godzinach 10-16. Międzynarodowy Dzień Darwina jest wydarzeniem o charakterze popularnonaukowym, mającym na celu promocję nauki, racjonalizmu, i biologii ewolucyjnej. W tym roku tematem przewodnim imprezy jest specjacja. Młodzież i dorosłych zapraszamy na cztery wykłady przybliżające problem powstawania gatunków oraz przeludnienia na Ziemi. Natomiast dzieci w wieku 3-12 lat moga wziąć udział w wykładach i warsztatach, na których poznają sekrety mrówek...

więcej…
 
Wilki

Wolves

Nakładem wydawnictwa The White Horse Press, ukazała się książka pt. "Fairytale in question: Historical interactions between humans and wolves", w której znajduje się rozdział rozdział poświęcony historii eksploatacji i ochrony wilka w Polsce po II wojnie światowej, którego współautorem jest dr Robert Mysłajek z IGiB. Szczegóły na stronie wydawcy. Ponadto, na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych promującej Polskę znalazła się wzmianka o badaniach prowadzonych przez dr Mysłajka na naszym Wydziale.

 
Harmonia i Sonata Bis

logo NCNW ostatnim konkursie Harmonia uzyskał finansowanie projekt autorstwa Danuty Maria Antosiewicz: Molekularne mechanizmy gromadzenia cynku w "komórkach akumulujących" mezofilu. W konkursie Sonata Bis finansowanie uzyskały Bożena Szal na realizacje grantu: Metabolizm metyloglioksalu u rzodkiewnika (Arabidopsis thaliana) hodowanego na jonach amonowych oraz Anna Bajer na badania pt. Eko-epidemiologia patogenów wektorowanych (Babesia, Theileria, Rickettsia) w strefie ekspansji kleszcza łąkowego Dermacentor reticulatus: zagęszczenia kleszczy, rezerwuar zoonotyczny i charakterystyka molekularna patogenów. Gratulacje!

więcej…