logoUW

Fascynujący Świat Roślin

plantday2015

W dniu 18 maja (poniedziałek) będziemy po raz trzeci obchodzić na naszym Wydziale Dzień Fascynującego Świata Roślin, organizowany pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO). Jego cel to przedstawienie niedocenianej zwykle prawdy, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla człowieka, dla wytwarzania żywności, odczynników chemicznych, energii, farmaceutyków czy dla zrównoważonego rozwoju rolnictwa, ogrodnictwa i leśnictwa, chroniącego nasze naturalne środowisko.

więcej…
 
Dzień otwarty dla kandydatów na studia magisterskie Zarządzanie Środowiskiem

DO_MZS_2015

08.05.2015 zapraszamy wszystkich zainteresowanych zagadnieniami z szeroko pojętego zarządzania środowiskiem na dzień otwarty makrokierunku Zarządzanie Środowiskiem na Wydziale Biologii UW.

Makrokierunek jest wspólną inicjatywą trzech Wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego (Biologii, Chemii i Zarządzania), które opracowały interdyscyplinarny program kształcenia, uwzględniający nowoczesne podejście do zagadnień wykorzystywania i ochrony środowiska naturalnego. Zajęcia na makrokierunku prowadzone są w języku angielskim.

więcej…
 
Nagroda Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

zielone_czekiDr inż. Robert Mysłajek, adiunkt w Instytucie Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, realizujący projekt badań nad strukturą genetyczną wilka pod opieką prof. dr. hab. Pawła Golika, znalazł się w gronie laureatów konkursu "Zielone Czeki 2015", organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dr Mysłajek otrzymał nagrodę główną w kategorii "prace naukowo-badawcze" za wieloletnie badania nad składem gatunkowym, ekologią, behawiorem, genetyką i problemami ochrony ssaków województwa śląskiego.

więcej…