logoUW

ŚWIETA NA WYDZIALE BIOLOGII

swieta_2014

Pracownicy i Studenci Wydziału Biologii wzięli udział w spotkaniu przedświątecznym. Jak co roku wysłuchaliśmy koncertu kolęd i przekazaliśmy sobie życzenia Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2015.

Samych sukcesów!

Zdjęcia ze spotkania wigilijnego mogą Państwo zobaczyć w naszej galerii.

 
dr ROBERT MYSŁAJEK POPULARYZATOREM ROKU I WSPÓŁAUTOREM PRACY W SCIENCE!

Myslajek_Robert

Dr Robert Mysłajek został zwycięzcą konkursu Popularyzator Nauki 2014 w kategorii Popularyzator Indywidualny - Naukowcy. Konkurs organizuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej. Nagradzani są w nim uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w sposób przystępny dla każdego. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2005 roku.

„Popularyzacja daje okazję do przekazania wiedzy młodym ludziom oraz dorosłym miłośnikom przyrody. Dla mnie to także okazja do poznania nowych...

więcej…
 
Spotkania z biologią XXI wieku

Biologia_21_w_141202

Serdecznie zapraszamy na wykłady z cyklu Spotkania z biologią XXI wieku. Chcielibyśmy aby tegoroczne wykłady przybliżyły Państwu współczesną biologię. Naszą ambicją jest przygotowanie i przeprowadzenie wykładów traktujących o rzeczach, ciekawych, niezwykłych i ważnych dla każdego z nas. Dlatego, choć adresujemy je głównie do uczniów i nauczycieli liceów, sądzimy iż każdy, w szczególności ci którzy interesują się biologią, dowiedzą się na nich czegoś nowego, ciekawego i pouczającego.

Zapraszamy serdecznie