logoUW

Wykład z cyklu SPOTKANIE z MISTRZEM

Monika_Papworth

27 października 2014 o godz. 16 w sali 9b dr Monika Papworth wygłosi fascynujący wykład pt "Dlaczego przemysł farmaceutyczny potrzebuje biologów? Czyli wyboista droga z UW do MedImmune (Cambridge, UK)" dotyczący drogi biologa od akademii do przemysłu. Dr Monika Papworth jest genetykiem, biologiem molekularnym - absolwentką Wydziału Biologii UW. Obecnie pracuje naukowo w firmie biotechnologicznej MedImmune w Cambridge (Wielka Brytania). Wykład szczególnie polecam młodym biologom i biotechnologom u progu kariery.

Gorąco zapraszam!!
Piotr Borsuk.

 
EDYTA BRZÓSKA-WÓJTOWICZ FINALISTKĄ NAGRÓD POLITYKI

Edyta_Brzoska_2

W niedziele 19 października w siedzibie redakcji wręczono nagrody naukowe tygodnika POLITYKA. Edyta Brzóska jest jedną z czwórki finalistów w dziedzinie nauk o życiu. Gratulujemy! Nagrodę główną w tej kategorii otrzymał dr Michał Kamiński z Centrum Onkologii w Warszawie.

Nagrody Naukowe POLITYKI rozdane po raz czternasty
(źródło: www.polityka.pl)

 
Sir John Gurdon na Wydziale Biologii

gurdon1

W dniach 6-13 września 2014 Sir John B. Gurdon, laureat nagrody Nobla w dziedzinie Fizjologii lub Medycyny w roku 2012, był gościem honorowym Pierwszego Kongresu Biochemii, Biologii, Biofizyki i Bioinformatyki – Bio2014. Sir John Gurdon odwiedził także nasz Wydział. Najpierw pod opieką dr hab. Bogdan Jaroszewicza, kierownika Białowieskiej Stacji Geobotanicznej Instytutu Botaniki WB UW, zwiedził Puszczę Białowieską, potem był gościem Zakładu Embriologii Instytutu Zoologii WB UW, w końcu razem z mgr Katarzyną Filimonow, doktorantką Zakładu Embriologii odbył wyprawę w Tatry.

więcej…