logoUW

III TURA REKRUTACJI NA STUDIA STACJONARNE

UWAGA! NOWA REKRUTACJA NA BIOLOGIĘ I OCHRONĘ ŚRODOWISKA!

Zapraszamy na dodatkową rekrutację na studia II stopnia na kierunki BIOLOGIA i OCHRONA ŚRODOWISKA. Rejestracja w systemie IRK (https://irk.uw.edu.pl/) rozpoczyna się 9 stycznia i potrwa do 25 stycznia. Egzaminy wstępne odbędą się w dniach 28-30.01. Dokumenty proszę składać w dniach 26-30.01. Dołącz do grona najlepszych!

 
Zebranie wyborcze nauczycieli akademickich

Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Biologii UW
uprzejmie zawiadamia
o
ZEBRANIU WYBORCZYM NAUCZYCIELI AKADEMICKICH NIEBĘDĄCYCH PROFESORAMI
I DOKTORAMI HABILITOWANYMI
(dla których UW jest podtawowym miejscem pracy)

więcej…
 
MOKRADŁA A NASZA PRZYSZŁOŚĆ: zacznij działać!

WWD2015

Światowy Dzień Mokradeł 2015 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego - 1 lutego 2015, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Miecznikowa 1

Choć tego nie widać na co dzień, mokradła w znacznej mierze kształtują świat, w którym żyjemy. Zmieniając je, zmieniamy naszą przyszłość. W Europie, w tym w Polsce, dwa najszybciej zmieniające się typy mokradeł to rzeki i torfowiska. Jakie będą skutki dzisiejszych melioracji i „prac utrzymaniowych” na rzekach? Jak na zasoby wody, stan klimatu i różnorodność biologiczną wpłynie kontynuacja rolniczej i przemysłowej eksploatacji odwodnionych torfowisk? Przyjdź i dowiedz się jak razem...

więcej…
 
Wyróżnienie dla Studenckiego Koła Biologii Medycznej w konkursie StRuNa 2014

wyroznienie_struna2

13 stycznia 2015 w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie StRuNa 2014.

W kategorii Konferencja Roku 2014 wyróżnienie otrzymało Studenckie Koło Biologii Medycznej „Antidotum” działające na Wydziale Biologii UW za organizację II Konferencji Biologii Medycznej „Biofuzje”.

W tegorocznej edycji konkursie nagradzano  przedsięwzięcia naukowe zrealizowane przez studentów i doktorantów między 1 października 2013 a 30 września 2014.

więcej…