logoUW

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015

Dziekan Wydziału Biologii serdecznie zaprasza na uroczystą inaugurację studiów I stopnia w roku 2014/2015, która odbędzie się 30 września w sali 9B o godz. 9.30. Wykład inauguracyjny zatytułowany "Integrony - komórkowe laboratoria inżynierii genetycznej" wygłosi Prof. dr hab. Dariusz Bartosik z Wydziału Biologii UW.

Dziekani Wydziału Chemii i Wydziału Biologii oraz Dyrektor Centrum Nauko Biologiczno-Chemicznych serdecznie zapraszają na wspólną inaugurację studiów II i III stopnia w roku 2014/2015, która odbędzie się również 30 września w auli Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych o godz. 15.00. Wykład inauguracyjny zatytułowany "Co nas łączy" wygłosi Prof. dr hab. Piotr Wroczyński z Wydziału Farmacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Uroczystościom będzie towarzyszył Chór Wydziału Biologii.

 
Nagrody Naukowe POLITYKI

Edyta_Brzoska

Edyta Brzóska-Wójtowicz z Zakładu Cytologii Instytutu Zoologii znalazła się wśród 15 osób, wybranych przez Kapitułę I etapu konkursu, które zakwalifikowały się do drugiego etapu 14. edycji Nagród Naukowych POLITYKI. Pięciu laureatów z tego grona wskaże Kapituła II etapu, tzw. Obywatelska. Jej werdykt zostanie ogłoszony na gali wręczenia Nagród w niedzielę 19 października.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/nagrodynaukowe

http://www.uw.edu.pl/finalisci-nagrod-polityki/

 
Program Badań Stosowanych - NCBiR

pbsZakład Cytologii Instytutu Zoologii WB jest liderem konsorcjum, które będzie realizowało projekt „Opracowanie i wdrożenie nowej metody wspomagania regeneracji mięśni szkieletowych z zastosowaniem mezenchymalnych komórek macierzystych uzyskiwanych z tkanki tłuszczowej” finansowany przez NCBiR. W skład konsorcjum wchodzi także Pracownia Inżynierii Komórkowej Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz firma OpenExome s.c. Projekt dotyczy zagadnień z pogranicza biologii i medycyny...

więcej…