Wydział Biologii UW – dołącz do nas! Rekrutacja 2022

Biologia, biotechnologia oraz ochrona środowiska to kierunki studiów, które czekają na kandydatów na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiuj na najlepszych kierunkach biologicznych w Polsce! Rekrutacja na studia rusza już 6 czerwca!

Uniwersytet Warszawski uzyskał pierwszą lokatę w rankingach wszystkich kierunków studiów prowadzonych na Wydziale Biologii w rankingu Perspektyw 2021. W rankingu kierunków biologia oraz biotechnologia Wydział Biologii UW zajął pierwsze miejsce ex aequo z Uniwersytetem Jagiellońskim, natomiast kierunku ochrony środowiska – ex aequo z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ponadto dyscypliny ekologia oraz biotechnologia, uprawiane na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, zostały sklasyfikowane w ubiegłorocznym szanghajskim rankingu dziedzin naukowych Global Ranking of Academic Subjects (GRAS). Ekologia uplasowała się na miejscach 201-300, a biotechnologia – na 301-400 wśród 500 notowanych jednostek.

Studia z zakresu biologii, biotechnologii i ochrony środowiska, I jak i II stopnia, realizowane są zgodnie z programem dostępnym na stronie internetowej Wydziału Biologii.

Zajęcia w ramach tych kierunków odbywają się zarówno w salach wykładowych, laboratoriach instytutów Wydziału Biologii, a także w stacjach terenowych (Białowieska Stacja Geobotaniczna, Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji “Kumak” im. K. A. Dobrowolskiego w Urwitałcie, Stacja Hydrobiologiczna w Pilchach). Studenci mają możliwość uczestniczyć w badaniach naukowych prowadzonych przez grupy badawcze Wydziału Biologii.

Kształcenie z zakresu tych kierunków realizowane jest również w ramach indywidualnych studiów międzydziedzinowych, prowadzonych przez Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych, a także Międzynarodowych Studiów Ochrony Środowiska, organizowanych przez Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.

Rozpoczęcie rejestracji na studia w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) rozpocznie się 6 czerwca. Harmonogram rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Uniwersytetu Warszawskiego.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: rekrutacja.biol@uw.edu.pl

Na zdjęciu: dr Julia Pawłowska, zastępca dyrektora Instytutu Biologii Ewolucyjnej Wydziału Biologii UW / autor: Kamil Jurgilewicz