Zaproszenie na X Zjazd Towarzystwa Biologii Rozrodu

Zapraszamy na jubileuszowy X Zjazd Towarzystwa Biologii Rozrodu, który odbędzie się w dniach 12-14 września 2024 r. w Warszawie. Wydarzenie będzie miało miejsce na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Termin zgłaszania abstraktów mija 31 maja 2024 r.

W czasie konferencji przewidziane są następujące sesje tematyczne:

• Gamete development and function (zaproszony wykład – Katerina Komrskova, Institute of Biotechnology CAS, Vestec, Czechy)
  • Mechanisms of early embryo development (zaproszony wykład – Alexander W. Bruce, University of South Bohemia, Czeskie Budziejowice, Czechy)
  • Assisted reproduction and preservation of fertility (zaproszony wykład – Darren Griffin, University of Kent, Canterbury, Wielka Brytania)
  • Embryo-maternal interactions and pregnancy (zaproszony wykład – Francesco Colucci, University of Cambridge, Cambridge, Wielka Brytania)
  • Hormonal neuronal and immune regulation of reproduction (zaproszony wykład – Paula Brunton, University of Edinburgh, Edynburg, Wielka Brytania)
  • Environmental influence on reproductive function (zaproszony wykład – Joelle Dupont, French National Institute for Agriculture, Food, and Environment (INRAE), Nouzilly i Tours University, Tours, Francja)
  • Gonadal development and function (zaproszony wykład – Serge Nef, University of Geneva, Genewa, Szwajcaria)

Dodatkowo w czasie konferencji odbędzie się specjalna sesja poświęcona historii i przyszłości TBR, ceremonia wręczenia Nagrody im. Prof. Władysława Bielańskiego (wraz z wykładem laureata/laureatki) i mini-sympozjum popularnonaukowe online “Biologia rozrodu dla każdego” skierowane do uczniów szkół średnich.

Ważne daty:

• termin zgłaszania abstraktów: 1 marca – 31 maja 2024 r.
  • otwarcie rejestracji na konferencję: 1 marca 2024 r.
  • zamknięcie rejestracji ‘early bird’: 16 czerwca 2024
  • zamknięcie zwykłej rejestracji: 31 lipca 2024 r.

Więcej szczegółów na stronie konferencji: https://tbr2024.pl/

Oficjalnym językiem konferencji będzie język angielski.