Zaproszenie na 3. konferencję Visegrad Group Society for Developmental Biology

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej konferencji Visegrad Group Society for Developmental Biology, która odbędzie się w dniach 8-10 września 2023 r. w Warszawie, na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Visegrad Group Society for Developmental Biology (V4SDB) to organizacja zrzeszająca naukowców zajmujących się biologią rozwoju, pracujących przede wszystkim w krajach Grupy Wyszehradzkiej: Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Tematyka tegorocznej konferencji V4SDB obejmuje zagadnienia takie jak:

• Rozwój zarodkowy – wszystkie etapy
  • Hormonalna regulacja rozwoju zarodkowego i rozrodu
  • Sieci genowe i epigenetyka w biologii rozwoju
  • Komórki macierzyste i regeneracja
  • Modele in vitro w biologii rozwoju

W czasie konferencji będzie można wysłuchać wykładów znamienitych naukowców:

• Michele Boiani (Max Planck Institute for Molecular Medicine, Munster, Niemcy)
  • Marianne Bronner (California Institute of Technology, Pasadena, USA)
  • Giulio Cossu (University of Manchester, Manchester, Wielka Brytania i San Raffaele Hospital, Mediolan, Włochy)
  • Monika Kaczmarek (Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN, Olsztyn, Polska)
  • Alfonso Martinez Arias (University of Cambridge, Cambridge, Wielka Brytania i Pompeu Fabra University, Barcelona, Hiszpania)
  • Lilianna Solnica-Krężel (Washington University School of Medicine in St. Louis, St. Louis, USA)
  • Petr Svoboda (Institute of Molecular Genetics, Czech Academy of Sciences, Praga, Czechy)

Głównej konferencji towarzyszyć będzie Young Developmental Biologists’ Forum, które odbędzie się w dniach 7-8 września 2023 r. Podczas półtoradniowego wydarzenia studenci, doktoranci i post-docy będą mogli wziąć udział w praktycznych warsztatach z biologii rozwoju i udoskonalić swoje umiejętności miękkie, a także zaprezentować swoje wyniki podczas specjalnej sesji plenarnej.

Abstrakty na konferencję przyjmowane będą od 1 marca do 31 maja 2023 roku. Więcej informacji na stronie www konferencji Visegrad Group Society for Developmental Biology.