XII Noc Biologów na Wydziale Biologii UW

„Katastrofa na Odrze – czy można jej było zapobiec”, „Broń chemiczna w Morzu Bałtyckim”, „Dlaczego bagna muszą być mokre?”, „Jak susze zmieniły naszą historię” „Hydrolat – właściwości i zastosowanie pachnącej wody” – to tylko niektóre tytuły wykładów i warsztatów, które odbędą się podczas XII Nocy Biologów na Wydziale Biologii. Wydarzenie organizowane w dniach 13-15 stycznia w całości odbędzie się w trybie zdalnym.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych biologią – dzieci, młodzież, rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Noc Biologów na Wydziale Biologii UW ponownie będzie miała charakter polarny, czyli kilkudniowy. Każdy dzień zostanie poświęcony innej dziedzinie:

• 13.01 (piątek) – oficjalne otwarcie XII Nocy Biologów ze streamingiem wykładów prowadzonych w czasie rzeczywistym na kanale Facebook Nocy Biologów. Wprowadzenie do tegorocznego tematu wydarzenie „Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość” wygłosi prof. dr hab. Joanna Pijanowska.
  • 14.01 (sobota) – Panta rhei (panel 1)
  • 14.01 (sobota) – Przyszłość dzieje się teraz (panel 2)
  • 15.01 (niedziela) – Biologiczne różności (panel 1)
  • 15.01 (niedziela) – Warsztat pracy biologa (panel 2)

Szczegółowy harmonogram wydarzenia znajduje się w Księdze Abstraktów.

Każdego dnia zapraszamy na wykłady, warsztaty, dyskusje. Wszystkie wydarzenia odbędą się w trybie online – w czasie rzeczywistym lub zostaną udostępniane w postaci nagrań na kanale YouTube Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Warto śledzić stronę Facebook „Noc Biologów na Uniwersytecie Warszawskim”, gdzie na bieżąco umieszczane są wszystkie informacje dotyczące wydarzenia, a także tutaj będą transmitowane wydarzenia na żywo.

Linki do wydarzeń dobywających się na platformie Zoom znajdują się w Księdze Abstraktów.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Nocy Biologów jest bezpłatny. Zapisy nie są prowadzone. Do spotkań na żywo będzie można dołączyć do momentu wyczerpania miejsc. Nagrania będą dostępne do 28 lutego na kanale YouTube Wydziału Biologii UW.

Patronami XII Nocy Biologów Wydziału Biologii UW są: Prezydent m.s. Warszawy, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie, Niezależny Miesięcznik Studentów- Magiel oraz radio ESKA.