Wystawa POCZUJ w Ogrodzie Botanicznym UW

Ogród Botaniczny UW serdecznie zaprasza na wernisaż prac studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod tytułem POCZUJ, który odbędzie się 6 czerwca o godz. 18:00. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 30 czerwca.

Prezentowane na ekspozycji prace powstały w Pracowni Kreacji Przekazu Wydziału Wzornictwa ASP, prowadzonej przez prof. Ksawerego Piwockiego oraz dr. Jakuba Marzocha. W minionym semestrze tematem wydanym do opracowania przez studentów był „Zapach”.

Jak mówi dr Jakub Marzoch: „Zebrane na wystawie projekty podejmują problematykę emocji, wspomnień, relacji z otoczeniem, ludźmi, samym sobą. Zachęcają do dialogu na temat zapachu, pomagają doświadczać i opisywać świat za jego pomocą, sprzyjają poszerzaniu świadomości i doznań. Nasza wystawa jest pretekstem, aby zatrzymać się na chwilę, wykorzystać zmysł węchu, zanurzyć się w zapachu”.

Autorkami i autorami prezentowanych prac są: Anna Kobus, Beata Świętońska, Emilia Czajka, Gabriela Piwar, Iga Ciotucha, Iga Sowa, Jakub Gierszewski, Kacper Sondej, Karol Szymborski, Magdalena Pełka, Marta Jabłońska, Patrycja Kuśmierczyk, Weronika Eszyk oraz Zuzanna Mażul.

Od 7 do 12 czerwca prezentacja dzieł studentów warszawskiej ASP będzie miała miejsce w Ogrodzie oraz w Sali Konferencyjnej (wstęp na podstawie biletu), zaś od 13 do 30 czerwca będzie można podziwiać wizualizacje prac na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego UW (wstęp wolny).

Katalog z opisem prac młodych twórców jest dostępny w Kasie Ogrodu.

Wystawa POCZUJ została zorganizowana w ramach Roku Zapachowego AROMATYCZNY BOTANICZNY w sezonie 2023 w Ogrodzie Botanicznym UW.