Wykład prof. Jerzego Dzika w ramach cyklu “Uniwersytet Warszawy”

“300 milionów lat trwania organizmów modelowych w badaniach ewolucji” – taki tytuł nosi wykład prof. Jerzego Dzika z Instytutu Biologii Ewolucyjnej Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, który zostanie wygłoszony w ramach cyklu spotkań “Uniwersytet Warszawy”.

Wydarzenie odbędzie się 24 listopada o godz. 17:00 w Sali Balowej pałacu Tyszkiewiczów-Potockich w Warszawie. Będzie ono także transmitowane na uniwersyteckim kanale YouTube.

Paleontolog i ewolucjonista prof. Jerzy Dzik jest członkiem rzeczywistym PAN, a także byłym dyrektor Instytutu Paleobiologii PAN. Jest on badaczem wczesnej ewolucji świata zwierzęcego a także początków dinozaurów oraz autorem książek o ewolucji i wykładów uniwersyteckich.

Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Warszawski, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych i Centrum Badań nad Kulturą Warszawy.