Wykład prof. Gerda Schroedera-Turka z Australian National University

Zespół pracowników i studentów Zakładu Anatomii i Cytologii Roślin z przyjemnością zaprasza na nadchodzący wykład prof. Gerda Schroedera-Turka, wykładowcy Murdoch University i Honorowego Profesora Australian National University, którego wizyta została zorganizowana w ramach programu IDUB Mentor.

Tytuł wykładu: “Bicontinuous Biological Nanosolids and Membranes in Butterflies, Plant Cells, and Sea Urchins: Growth Mechanisms and Functional Purpose”

Profesor Schroeder-Turk przedstawi swoje badania nad geometrią materiałów, skupiając się na złożonych nano- i mikrostrukturach występujących w przyrodzie, w tym na strukturze typu gyroidu. Jego praca łączy modelowanie matematyczne, fizykę, chemię fizyczną, biologię i inżynierię materiałową.

Wykład odbędzie się 13 grudnia 2023 r. (środa), godz. 14:30 w CNBCh, Aula C, Ul. Żwirki i Wigury 101.

Wykład zaoferuje fascynujące spojrzenie na połączenie nauk przyrodniczych z matematyką i będzie cennym doświadczeniem dla każdego zainteresowanego tymi dziedzinami.