Wykład dr. Reynaldo Patiño z Texas Tech University

Instytut Biologii Środowiskowej Wydziału Biologii UW serdecznie zaprasza na wykład dr. Reynaldo Patiño z Texas Tech University, który odbędzie się 30 marca 2023 (czwartek), w godz. 13.00-15.00, w budynku CNBCh w Auli C.

Wykład zatytułowany jest: „Prymnesium parvum blooms – causes, ecological impacts and treatments – based on Texas experience”.

Reynaldo Patiño jest starszym naukowcem w United States Geological Survey, liderem Texas Cooperative Fish and Wildlife Unit oraz profesorem zarządzania zasobami naturalnymi na Texas Tech University. Jego zainteresowania badawcze obejmują endokrynologię porównawczą, ekotoksykologię i szkodliwe zakwity glonów.

W swoich badaniach zajmował się zakwitami toksycznego haptofita, Prymnesium parvum, odpowiedzianego za masowe śnięcia ryb notowane w różnego typu wodach w USA. Jest autorem i współautorem licznych publikacji dotyczących historii zakwitów P. parvum i ich przyczyn oraz zjawiska toksyczności P. parvum a także sposobów walki z zakwitami.

W związku z katastrofą ekologiczną w Odrze latem 2022 roku temat ten stał się bliski nam wszystkim. Profesor Patiño jest gościem grupy badawczej „Ekologia i toksyczność cyjanobakterii’. Zapraszamy do wysłuchania wykładu i do dyskusji.