Wydział Biologii UW w rankingu Perspektywy 2023

Wszystkie trzy kierunki studiów prowadzone na Wydziale Biologii uzyskały bardzo wysokie lokaty w rankingu Perspektywy 2023, który został opublikowany o północy 29 czerwca.

Ochrona środowiska po raz kolejny uzyskała pierwsze miejsce w kraju. Biologia zajęła w drugie tuż za Uniwersytetem Jagiellońskim. Zaś biotechnologia – miejsce drugie ex aequo z Uniwersytetem Gdańskim, także po Uniwersytecie Jagiellońskim.

W rankingu uczelni akademickich Uniwersytet Warszawski zajął pierwsze miejsce ex aequo z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Metodologię badania oraz wyniki rankingu można znaleźć na stronie www.perspektywy.pl Po raz pierwszy w rankingu zostały uwzględnione wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej uczelni za lata 2017-2021.