Wydział Biologii UW na III Bemowskim Pikniku Naukowym

Spotkaj się z naukowczyniami i naukowcami z Wydziału Biologii UW w najbliższą sobotę 20 maja na III Bemowskim Pikniku Naukowym (od godz. 11.00 do godz. 17.00). Zapraszamy!

Odwiedzający stanowisko Wydziału Biologii dowiedzą się wielu ciekawych informacji ze świata roślin, które znamy jako organizmy osiadłe, czyli takie które nie przemieszczają się. Nikt też nie posądza ich o wykonywanie ruchów, a jeśli nawet, to wyobrażamy sobie powolnie obracające się ku słońcu słoneczniki. Wbrew pozorom, rośliny potrafią poruszać się z zaskakującą szybkością. Ponadto posiadają kilka umiejętności, których mogą pozazdrościć im nawet ludzie! Serdecznie zapraszamy do wspólnego odkrycia, jak szybko rośliny wracają do życia po suszy, jak w oka mgnieniu potrafią się poruszać oraz w jaki sposób mogą przemierzyć duże odległości przy minimalnym zużyciu energii.

Nie zabraknie też warsztatów mikroskopowych. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć różne stadia rozwojowe kleszczy a także preparaty przygotowane z różnych tkanek. Uczestnicy Pikniku będą mieli także okazję zobaczyć w jaki sposób bakterie rosną na szalce, czym poszczególne gatunki różnią się między sobą i które mikroorganizmy można znaleźć na naszych telefonach czy klamkach. A najmłodsi będą mogli wykonać swój własny posiew bakteryjny!

Oprócz warsztatów prowadzonych przez doktorantów i studentów z Wydziału Biologii UW, pokazy i zabawy naukowe prowadzić będą pracownicy z Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Wydziału Rehabilitacji AWF.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wstęp wolny! Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku.