Wydział Biologii UW na II Bemowskim Pikniku Naukowym

Spotkaj się z naukowczyniami i naukowcami z Wydziału Biologii w najbliższą sobotę 4 czerwca na II Bemowskim Pikniku Naukowym (od godz. 12.00 do godz. 18.00). Zapraszamy!

Odwiedzający dowiedzą się w jaki sposób woda jest transportowana w roślinach, będą mogli obserwować korzenie i kiełki przez binokular, a także podziwiać ogrody zamknięte w słoikach. Wszyscy chętni będą także mogli zagrać w grę edukacyjną „Ewolucyjny timeline”, która dotyczy ewolucji różnorodności życia w wodach. Grający znają odpowiedź m.in. na pytanie które zwierzęta tak naprawdę wyszły na ląd jako pierwsze? Dla dzieci natomiast przygotowano specjalną zabawę z plasteliną – każdy chętny będzie mógł stworzyć swojego własnego łodzika!

Oprócz warsztatów prowadzonych przez doktorantów i studentów z Wydziału Biologii UW, pokazy i zabawy naukowe prowadzić będą m.in. pracownicy z Centrum Nauki Kopernik, Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Wojskowej Akademii Technicznej czy Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wstęp wolny! Więcej informacji na Facebooku Dzielnicy Bemowo.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.