Wydział Biologii UW gra dla WOŚP!

Tradycyjnie społeczność Uniwersytetu Warszawskiego gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Wśród aukcji, przygotowanych przez 17 jednostek uniwersyteckich, znalazły się propozycje z Wydziału Biologii. Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacjach!

Aukcje Wydziału Biologii UW:

• “Warsztaty Młodego Kulturysty (in vitro)” prowadzone przez dr Danutę Solecką. Jest to unikatowa okazja stworzenia własnej sterylnej rośliny pod okiem specjalistów i przy użyciu profesjonalnego sprzętu w Zakładzie Ekofizjologii Molekularnej Roślin. Nasz gość będzie mógł rozpocząć uprawę własnego sterylnego storczyka czy fiołka afrykańskiego, pozna techniki, stosowane podczas całego procesu, od przygotowania pożywek i sterylizacji materiału roślinnego aż do zakładania kultury. Efekty pracy zabierze do domu.
  • Entomologiczno-mykologiczny Ogród Botaniczny, czyli spacer przyrodniczy z Igorem Siedleckim. Podczas spotkania będzie można odkryć ukrytych w liściach chrząszczy, kosarzy w załamaniach kory, grzybów na martwym drewnie i stonóg pomiędzy kamieniami. Co więcej, podejrzymy podlatujące do kwiatów trzmiele i pszczoły samotne, porozmawiamy o biegnących po pniu mrówkach i zastanowimy się jakie znaczenie dla napotkanych organizmów ma ta botaniczna różnorodność miejsca, w którym jesteśmy.

W sumie Uniwersytet Warszawskie przygotował 37 aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę 30 stycznia już po raz 30. Finał odbędzie się pod hasłem “Przejrzyj na oczy”, a zbiórka będzie prowadzona pod kątem okulistyki dziecięcej. Celem jest zakup sprzętu medycznego, który zapewni najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce.