Współpraca naukowo-dydaktyczna Wydziału Biologii UW i Haryana Agricultural University

Delegacja wykładowców i studentów z Haryana Agricultural University (Indie) w grudniu 2023 r. wzięła udział w wizycie studyjnej na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. W tym samym czasie dr Takao Ishikawa, pełnomocnik dziekana ds. współpracy zagranicznej, wizytował indyjską uczelnię.

W wizycie studyjnej, która trwała 30 dni, wzięło udział dziesięć osób z następujących jednostek: College of Agriculture, College of Biotechnology, College of Basic Sciences & Humanities, College of Fisheries Science. Podczas pobytu w Polsce goście spotkali się z władzami Wydziału Biologii UW, a także mieli okazję uczestniczyć w warsztatach praktycznych. Studenci i wykładowcy z indyjskiej uczelni wzięli udział w zajęciach praktycznych dotyczących m.in. mikrobiologii gleby, cytometrii przepływowej, technik mikroprzepływowych. Odwiedzili Ogród Botaniczny UW, zwierzętarnię, pracownię multimedialną, a także wzięli udział w warsztatach mykologicznych i poświęconych analityce chemicznej. Goście z Indii poznali także działalność Mazurskiego Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Ekologicznej KUMAK w Urwitałcie. Wizytę przygotowali prof. Łukasz Drewniak, prodziekan ds. finansowych, oraz dr Takao Ishikawa, pełnomocnik dziekana ds. współpracy zagranicznej.

Także w grudniu dr Takao Ishikawa odbył wizytę studyjną na Haryana Agricultural University. Podczas swojego pobytu w Indiach przeprowadził on cykl wykładów dla studentów College of Basic Sciences & Humanities, dotyczących m.in. ewolucji genomu, metod stosowanych we współczesnej biologii molekularnej, a także własnych badań realizowanych na Wydziale Biologii UW – poszukiwania w metagenomach arktycznych genów kodujących enzymy przydatne w rolnictwie regeneracyjnym. Brał także udział w rozmowach z rektorem Haryana Agricultural University, które dotyczyły dalszego rozwoju i umacniania współpracy między Wydziałem Biologii UW a indyjską uczelnią.

Wymiana doświadczeń i współpraca naukowo-dydaktyczna to efekt podpisanego w sierpniu 2023 r. porozumienia między uniwersytetami.

Delegacja wykładowców i studentów z Haryana Agricultural University (Indie) podczas wizyty studyjnej na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Wizyta dr Takao Ishikawa, pełnomocnik dziekana ds. współpracy zagranicznej, na Haryana Agricultural University (Indie).