Wirtualne Chóralne Akceleracje Chórów Wydziałowych UW

“Śpiewajcie w głos” to utwór napisany i wykonany z inicjatywy chórzystów oraz dyrygentek chórów wydziałowych Uniwersytetu Warszawskiego. Stanowi on wirtualną wersję organizowanych od kilkunastu lat Chóralnych Akceleracji. Jest to zarazem muzyczne podsumowanie sezonu artystycznego 2020/2021 czterech chórów z Wydziałów: Biologii, Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, Fizyki oraz Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW.

Chóralne Akceleracje to wspólny koncert wszystkich wydziałowych chórów, organizowany tradycyjnie w maju. W tym roku wydarzenie to nie mogło się odbyć, dlatego zespoły nagrały wspólnie utwór, który został zamieszczony na kanale YouTube Uniwersytetu. Autorką tekstu jest Anna Kramarska, zaś muzykę skomponowała Zuzanna Falkowska. Wśród wykonawców są członkowie Chóru Wydziału Biologii pod batutą Marty Szeligi.

Organizację tegorocznych Akceleracji wsparli: JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak, Prorektora UW prof. ucz. dr. hab. Sławomira Żółtka oraz Dziekanów poszczególnych Wydziałów: prof. dr. hab. Krzysztofa Spalika (Wydział Biologii UW), prof. dr. hab. Janusza Adamowskiego (Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW), prof. dr. hab. Dariusza Wasika (Wydział Fizyki UW) i prof. dr. hab. Pawła Strzeleckiego (Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW).