Warsztaty przyrodnicze dla dzieci z Ukrainy

Edukatorzy i naukowcy z Wydziału Biologii UW zapraszają na cykl warsztatów przyrodniczych dla dzieci z Ukrainy.

Zwierzęta, rośliny, człowiek i komórka to tematy zajęć skierowanych do dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Podczas warsztatów dziewczęta i chłopcy będą mogli poznać tajniki biologii w języku polskim, na poziomie dostosowanym do ich możliwości. Materiały wykorzystane na zajęciach będą przygotowane w wersji dwujęzycznej: polskiej i ukraińskiej.

W trakcie spotkań z biologami dzieci znajdą m.in. odpowiedź na pytanie, jak działa organizm człowieka, oraz poznają ciekawostki ze świata roślin i zwierząt poprzez wykonywanie prostych doświadczeń (np. izolacja DNA, chromatografia barwników, transport wody u roślin, mikroskopowanie).

Zajęcia ukierunkowane są na praktyczne działania, uczenie poprzez obserwację, odkrywanie, doświadczanie i kreatywne rozwiązywanie problemów. Wykorzystane zostaną metody aktywizujące, takie jak praca w grupach, dyskusja, mapy myśli czy elementy gier.

Wszystkie spotkania odbywają się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego (ul.Miecznikowa 1).

Więcej informacji na stronie www Uniwersytet Warszawskie dla Ukrainy w języku polskim i w języku ukraińskim.