Warsztaty „BITE” w ramach projektu Paleosynthesis w Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg

Międzynarodowe warsztaty „Biotic Interactions in Deep Time – BITE”, z udziałem naukowców z Wydziału Biologii UW, odbędą się w dniach 9-12 maja w Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Paleosynthesis finansowanego przez Volkswagen Foundation (Niemcy).

Celem warsztatów jest opracowanie wspólnej formuły bazy danych dla różnego rodzaju interakcji biotycznych opisywanych w zapisie kopalnym. Taka nowa, wspólna formuła bazy danych pozwoli badaczom ilościowo ocenić względną rolę abiotycznych i biotycznych czynników napędzających ewolucję w czasie.

Liderkami projektu BITE są dr Aleksandra Skawina z Instytutu Biologii Ewolucyjnej WB UW oraz dr Devapriya Chattopadhyay (IISER, Pune, Indie). W skład spotykającego się zespołu badaczy i badaczek wchodzi m. in. dr hab. Kenneth De Baets (IBE, WB, UW) oraz niedawno odwiedzająca WB w ramach wizyty mentoringowej IDUB prof. dr. Paula Dentzien-Dias (FURG, Brazylia). W warsztatach biorą także udział badacze i badaczki z co najmniej 5 różnych kontynentów: Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji, Europy i Oceanii. Więcej informacji na stronie: https://www.paleosynthesis.nat.fau.de