Trzy doktorantki z Wydziału Biologii otrzymały mikrogranty z programu IDUB

Julia Koczwarska, Alicja Okrasińska oraz Patrycja Ściślewska otrzymały mikrogranty w ramach działania IV.4.1 „Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów UW” realizowanego w programie Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza. Gratulujemy!

Julia Koczwarska otrzymała dofinansowanie projektu „Borrelia and Bartonella co-occurrence in Ixodes ricinus ticks collected from humans” w wysokości 29 700 zł. Na co dzień doktorantka prowadzi badania w Zakładzie Parazytologii w Instytucie Biologii Funkcjonalnej i Ekologii Wydziału Biologii UW. Promotorką jej pracy jest dr hab. Renata Welc-Falęciak.

Patrycja Ściślewska otrzymała dofinansowanie projektu „Określenie zależności pomiędzy chronotypem a występowaniem skłonności do uzależnień” w wysokości 29 838,85 zł. Opiekunami jej pracy badawczej są dr hab. Piotr Bębas, prof. ucz. z Zakładu Fizjologii Zwierząt Wydziału Biologii UW, oraz dr hab. Iwona Szatkowska z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN i prof. Aaron Schirmer z PhD Northeastern Illinois University, USA.

Alicja Okrasińska otrzymała dofinansowanie udziału w zagranicznej konferencji naukowej – 16th European Conference on Fungal Genetics w Austrii (4-9 marca 2023 r.) w wysokości 7 857 zł. Pisze ona pracę doktorską z dziedziny mykologii w Instytucie Biologii Ewolucyjnej Wydziału Biologii UW, pod opieką dr Julii Pawłowskiej. Promotorką zaś jest prof. Bożena Zakryś z tego samego instytutu.