Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Troje badaczy z Wydziału Biologii wśród 2% najbardziej wpływowych naukowców świata

Prof. dr hab. Danuta Maria Antosiewicz, prof. dr hab. Jerzy Dzik i prof. dr hab. Z. Maciej Gliwicz zostali zaliczeni do grona najbardziej wpływowych naukowców świata w kontekście całego dorobku naukowego. Gratulujemy!

Po raz trzeci ukazało się zestawienie 2% najbardziej wpływowych uczonych z całego świata reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Baza danych utworzona została na podstawie cytowań (oraz pokrewnych wskaźników) dorobku dostępnego w bazie Scopus i zawiera zestawienie w oparciu o dwie kategorie: całego dorobku naukowego oraz tylko jednego roku.

Troje badaczy z Wydziału Biologii znalazło się w tym prestiżowym zestawieniu. To prof. dr hab. Jerzy Dzik – paleontolog i ewolucjonista z Instytutu Biologii Ewolucyjnej oraz prof. dr hab. Z. Maciej Gliwicz – hydrobiolog i ewolucjonista, związany z Zakładem Hydrobiologii Instytutu Biologii Funkcjonalnej i Ekologii. Obaj to członkowie rzeczywiści Polskiej Akademii Nauk, którzy pojawili się na liście również w ubiegłym roku. Po raz pierwszy w zestawieniu znalazła się prof. dr hab. Danuta Maria Antosiewicz, kierowniczka Zakładu Molekularnych Podstaw Homeostazy Metali u Roślin z Instytutu Biologii Eksperymentalnej i Biotechnologii Roślin Wydziału Biologii UW.

Pełna lista najbardziej wpływowych naukowców na świecie dostępna jest na stronie Elsevier.