Stypendyści MEiN z Wydziału Biologii UW

Weronika Pyter oraz Jędrzej Kubica, którzy związani są z kierunkiem studiów lub pracą badawczą prowadzoną na Wydziale Biologii UW, otrzymali stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia na rok 2022/2023. Gratulujemy!

Laureatką stypendium została Weronika Pyter z kierunku biotechnologia, studentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych. Jest ona członkinią Koła Naukowego Biologii Syntetycznej Genesis oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza. Jędrzej Kubica zaś, choć reprezentuje kierunek chemia, to na co dzień pracuje w zespole badawczym w Laboratorium bioinformatyki strukturalnej w Instytucie Biologii Ewolucyjnej.

Stypendia, których kwota w roku akademickim 2022/2023 wynosi 17 tys. zł, przyznawane są za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia sportowe. W tym roku o stypendium ubiegało się 1150 studentów, a Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o przyznaniu 414 stypendiów w skali kraju.