Studenci z Wydziału Biologii UW nagrodzeni w Konkursie im. prof. Mariana Gieysztora

Studenci Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego zdobyli nagrody za napisanie prac magisterskich w Konkursie im. prof. Mariana Gieysztora. Wyróżnienia za prace dyplomowe, wykonane w roku akademickim 2019/2020, przyznała komisja nagród Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego pod przewodnictwem prof. dr hab. Jacka Wolnickiego. Gratulujemy!

Nagrodę pierwszego stopnia otrzymał mgr Marcin Żebrowski za pracę pod tytułem “Wpływ podwyższonej temperatury w epilimnionie i deficytów tlenowych w metalimnionie jeziornym na tempo żerowania ryby planktonożernej”. Praca ta została napisana pod kierunkiem dr. Piotra Maszczyka z Zakładu Hydrobiologii Wydziału Biologii UW.

Mgr Olga Augustyniak uzyskała nagrodę II stopnia ex aequo za pracę pod tytułem “Historia rozwoju Godle na podstawie analizy subfosylnych szczątków Cladocera”. Ta praca magisterska powstała pod kierunkiem dr hab. Edyty Zawiszy z Instytutu Nauk Geologicznych PAN oraz dr. hab. Mirosława Ślusarczyka z Zakładu Hydrobiologii Wydziału Biologii UW.

Wyróżnienie otrzymał mgr Wojciech Wilczyński za pracę pod tytułem “Charakterystyka składu mikrobioty przewodu pokarmowego dorszy bałtyckich (Gadus morhua callarias) pochodzących z miejsca zrzutu broni chemicznej”. Praca została wykonana pod kierunkiem dr. Piotra Maszczyka z Zakładu Hydrobiologii oraz dr hab. Moniki Radlińskiej z Zakładu Mikrobiologii i Biotechnologii Środowiskowej Wydziału Biologii UW.

Więcej informacji o nagrodzonych na stronie Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego.