Siedem projektów badawczych z Wydziału Biologii dofinansowanych z programu IDUB

Siedem projektów, realizowanych przez badaczki i badaczy z Wydziału Biologii, otrzymało dofinansowanie z programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Gratulujemy!

W ramach konkursu Nowe Idee 3A w Priorytetowym Obszarze Badawczym I wsparcie otrzymały następujące projekty badawcze:

• Rola i ewolucja szlaku regulacji RTG u drożdży – Paweł Golik
    Przyznane środki: 100 000 zł;
  • Poszukiwanie celulaz i pektynaz z psychrofilnych bakterii arktycznych na potrzeby rolnictwa regeneracyjnego – Takao Ishikawa
  • Występowanie i różnorodność toksyn sinicowych w wodach Polski – Iwona Jasser
    Przyznane środki: 77 800 zł;
  • Mikrobiologiczne przemiany azotu w glebach arktycznych (Hornsund, Spitsbergen) jako źródło emisji podtlenku azotu – jednego z głównych gazów cieplarnianych – Renata Matlakowska
  • Charakterystyka nowego systemu przeciwfagowego – Monika Radlińska
  • Nowe wszechstronne narzędzie do znakowania RNA – Paweł Sikorski
    Przyznane środki: 100 000 zł;
  • Zarządzanie mobilnością jonów metali ciężkich w środowisku – zastosowanie sideroforów produkowanych przez kopalniane szczepy Pseudomonas w remediacji zanieczyszczonych gruntów – Agnieszka Wyszyńska
    Przyznane środki: 100 000 zł.

Dofinansowanie w ramach tego konkursu zostało przyznano pracownikom Uniwersytetu Warszawskiego, którzy posiadają co najmniej stopień doktora, od uzyskania którego upłynęło conajmniej 7 lat przed dniem ogłoszenia konkursu.