Robert Mysłajek w Radzie Naukowej Roztoczańskiego Parku Narodowego

Minister Klimatu i Środowiska powołał Radę Naukową Roztoczańskiego Parku Narodowego, w skład której wszedł dr hab. inż. Robert Mysłajek, profesor w Zakładzie Ekologii Instytutu Biologii Funkcjonalnej i Ekologii Wydziału Biologii UW. Gratulujemy!

Robert W. Mysłajek ukończył studia na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Krakowie, a także studia podyplomowe z biologii molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doktorat obronił w Instytucie Ochrony Przyrody PAN w Krakowie, a habilitację uzyskał na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Szkolił się podczas stypendiów i wizyt studyjnych we Francji, USA i Niemczech.

Specjalizuje się w biologii konserwatorskiej, a większość jego prac naukowych dotyczy ekologii i ochrony ssaków. Był inicjatorem powstania Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”, w którym pełni funkcję wiceprezesa. Laureat przyznawanej przez Polską Agencję Prasową nagrody Popularyzator Nauki oraz kilku nagród Rektora Uniwersytetu Warszawskiego za działalność naukową. Członek Komitetu Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej PAN oraz Rady Upowszechniania Nauki PAN.

Od lat prowadzi badania nad czynnikami kształtującymi strukturę genetyczną populacji wilka. Specjalizuje się w biologii konserwatorskiej oraz ekologii i genetyce ssaków. Działa na rzecz ochrony drapieżników.

Oprócz niego w skład Rady Naukowej Roztoczańskiego Parku Naukowego weszła także inna naukowczyni z Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Ewa Krogulec – prorektor ds. rozwoju UW.

Fot. Stowarzyszenie dla Natury “Wilk”