Powołano członków Rady Naukowej Dyscypliny Nauki Biologiczne na kadencję 2021-2024

Ukazało się Zarządzenie nr 260 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 7 grudnia 2020 r. w sprawie powołania członków Rady Naukowej Dyscypliny Nauki Biologiczne na kadencję 2021-2024. Rada Naukowa Dyscypliny Nauki Biologiczne jest jedną z 22 powołanych na UW rad. W jej nowym składzie jest 12 pracowników Wydziału Biologii oraz czworo badaczy z CeNT i Wydziału Chemii.

Wśród zadań Rady Naukowej Dyscypliny Nauki Biologiczne jest dbanie o wysoką jakość i rozwój prowadzonej działalności naukowej w obrębie dyscypliny (w tym koordynacja działań związanych z ewaluacją dyscypliny), nadawanie stopni doktora i doktora habilitowanego, zapewnienie kształcenia w oparciu o najnowsze wyniki badań, oraz dbanie o wysokie wymagania merytoryczne w procesie zatrudniania nauczycieli akademickich.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2021 r.

Powołanym gratulujemy!