Odeszła od nas dr Barbara Kauc

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 18 czerwca 2020 zmarła nagle w wieku 80 lat Dr Barbara Kauc – emerytowany wieloletni pracownik Katedry/Instytutu Mikrobiologii Uniwersytetu Warszawskiego (1963 – 2000), a następnie przez kilka lat Biblioteki Wydziału Biologii UW. Basia była z nami od początku istnienia mikrobiologii na Uniwersytecie, jako samodzielnej jednostki organizacyjnej. W Katedrze wykonała pracę magisterską, a następnie, już w Instytucie, doktorską – obie pod kierunkiem prof. Kunickiego-Goldfingera. W latach 1991 – 1997 pełniła funkcję dyrektora administracyjnego Instytutu Mikrobiologii. Była ważnym członkiem naszego zespołu – zawsze wesoła, optymistyczna, zaangażowana zarówno w pracę organizacyjną jak i naukową Instytutu.

Pracownicy Instytutu Mikrobiologii i Biblioteki Wydziału Biologii UW