Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UW

Wiedźmy, strzygi i strachy – pod takim hasłem 13 maja (sobota) odbędą się wieczorne spacery po alejkach Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego podczas Nocy Muzeów. Serdecznie zapraszamy!

Odwiedzający będą mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w autorskiej grze terenowej „Szalej ze strzygą”, która rozgrywa się wokół słowiańskich wierzeń na temat roślin. Uczestnicy otrzymają materiały przy wejściu. Prosimy o zabranie czołówek lub latarek!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Pierwsze wejście o godz. 20.00. Ostatnie wejście o godz. 22.30. Ogród będzie dostępny dla zwiedzających do północy. Czas trwania gry to ok. 1,5 godziny. Wiek uczestników – powyżej 10 lat. O udziale decyduje kolejność przy wejściu. Liczba uczestników jest ograniczona.

Podczas Nocy Muzeów do późnych godzin będą otwarte także inne obiekty uniwersyteckie. Zwiedzający Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego będą mogli zobaczyć pierwsze wydanie „De Revolutionibus” Mikołaja Kopernika. Do godz. 1.00 w nocy otwarte będą również bramy bibliotecznych ogrodów. Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do zwiedzania najciekawszych zabytkowych budynków w kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego, w tym historycznych wnętrz pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, oraz obejrzenia wystawy „Janusz Fiszer. Kolekcjoner”. Odwiedzając zaś Wydział Orientalistyczny UW, będzie można poznać wróżby, gry i zaklęcia z Afryki i Azji.

XIX Noc Muzeów w Warszawie to wielkie święto współczesnych odkrywców – jak podaje warszawski magistrat, w tegorocznym wydarzeniu weźmie udział rekordowa liczba 272 placówek.