Niemieckie wydanie książki „Wilki. Historie prawdziwe” z nagrodą EMYS

Niemiecka edycja komiksu „Wilki. Historie prawdziwe” („Wölfe. Wahre Geschichten”) otrzymała nagrodę EMYS za najlepszą książkę non-fiction dla dzieci i młodzieży. Autorami książki są: Michał Figura doktorant z Zakładu Ekologii Wydziału Biologii UW oraz Aleksandra i Daniel Mizielińscy, którzy są także ilustratorami książki. Gratulujemy!

„Wilki. Historie prawdziwe” to komiksowa historia o życia wilków, a także o prowadzonych badaniach nad tym gatunkiem. Wszyscy bohaterowie komiksu to naukowcy, którzy zawodowo zajmują się wilkami, wśród nich są uczeni z Wydziału Biologii UW: dr hab. Sabina Pierużek-Nowak prof. ucz. i dr hab. inż. Robert Mysłajek prof. ucz.

„To ekscytująca i wnikliwa książka, która wyróżnia się spośród innych opublikowanych tytułów o wilkach. Miejscami jest to prawdziwy thriller kryminalny, ale oparty na solidnych podstawach naukowych!” – mówi dr Ulrike Clausen, członkini jury i lekarz weterynarii. Nagroda EMYS przyznawana jest przez stowarzyszenie proWissen oraz Bibliotekę Miejską w Poczdamie.

Książka „Wilki. Historie prawdziwe” została przetłumaczona na język niemiecki przez Thomasa Weilera oraz Marlenę Breuer, wydana przez wydawnictwo Moritz Verlag.

Polskie wydanie, z Wydawnictwa Dwie Siostry, otrzymało w tym roku nagrodę główną w kategorii „Książki dla dzieci i młodzieży” w konkursie ogłoszonym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek „Najpiękniejsza Polska Książka 2022”.