Nauki biologiczne na UW w rankingu QS World Ranking by Subject 2024

Nauki biologiczne na Uniwersytecie Warszawskim zostały sklasyfikowane w tegorocznym QS World Ranking by Subject 2024. Dyscyplina ta uplasowała się na wysokiej pozycji 251-300, podobnie jak w 2023 r. Jest to najwyższa pozycja nauk biologicznych wśród polskich uczelni.

W rankingu nauk biologicznych znalazło się także: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, który zajął miejsce 301-350, a także Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (501-550), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (551-600) oraz Uniwersytet Wrocławski (651-670).

W tegorocznym rankingu QS World University Rankings 2024 Uniwersytet Warszawski okazał się najwszechstronniejszą polską uczelnią, gdyż znalazł się w największej liczbie ocenianych kierunków, bo aż 25 (przed rokiem było 21). Rok do roku najlepiej zaprezentował się Uniwersytet Warszawski, który poprawił swoją pozycję lub pojawił się po raz pierwszy w aż 8 kierunkach.

Metodologia stosowana przy badaniach statystycznych QS World University Ranking by Subject 2024 obejmuje następujące kryteria: reputacja uczelni wśród kadry akademickiej oraz wśród pracodawców, cytowania oraz indeks Hirscha.

Więcej informacji na stronie QS Top Universities.