Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Wydziale Biologii

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Wydziale Biologii UW odbędzie się 4 października 2021 r. o godzinie 12:00 w Auli Wydziału Biologii (sala 9B) w gmachu Wydziału. Wydarzenie to będzie transmitowane na kanale YouTube.

Zgodnie z tradycją uroczystość rozpocznie się odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym prof. Krzysztof Spalik, dziekan Wydziału Biologii, wygłosi przemówienie. Następnie odbędzie się immatrykulacja, czyli włączenie nowych osób do grona studentów. Głos zabierze prodziekan do spraw studenckich dr hab. Magdalena Markowska oraz przedstawiciel samorządu studenckiego.

Wykład inauguracyjny pod tytułem: “Znaczenie badań podstawowych, czyli od naukowej ciekawości do wynalazku” wygłosi dr hab. Anna Ajduk prof. ucz.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Chór Wydziału Biologii pod batutą Marty Szeligi.

Transmisja inauguracji dostępna będzie na kanale YouTube społeczności Wydziału Biologii oraz na Facebooku Wydziału Biologii UW.