Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Grant TANGO dla dr Julii Pawłowskiej z Instytutu Biologii Ewolucyjnej

Projekt konsorcjum Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz firmy CHRIS pt. “Opracowanie biostarterów wspomagających dojrzewanie mięsa wołowego na sucho”, przygotowany pod kierunkiem dr Julii Pawłowskiej, uzyskał najwięcej punktów spośród wniosków rozpatrywanych w ramach ścieżki C konkursu NCBiR – TANGO i został zakwalifikowany do finansowania.

Celem projektu jest opracowanie biostarterów wspomagających dojrzewanie mięsa wołowego na sucho. Obecnie najpowszechniejszą metodą dojrzewania mięsa jest sezonowanie na mokro w worku próżniowym, choć tradycyjne “kruszenie mięsa” polegało na jego przedłużonym przechowywaniu w niskiej temperaturze. Podczas takiego dojrzewania na powierzchni mięsa rozwijały się mikroorganizmy (bakterie i grzyby) produkujące enzymy proteolityczne, których aktywność prowadziła do powstania unikatowych cech, szczególnie cenionych przez konsumentów.