Festiwal ZBIORY w Ogrodzie Botanicznym UW

Ogród Botaniczny UW serdecznie zaprasza na Festiwal ZBIORY, który odbędzie w dniach 15-16 października 2022 r. Wydarzenie to kończy sezon 2022 w Ogrodzie.

Na uczestników Festiwalu ZBIORY czekają m.in. warsztaty podczas których będzie można wyhodować lampę z grzybów, wyhaftować rośliny na papierze czerpanym, a także upleść jesienne wianki. Nie zabraknie także warsztatów barwierskich oraz zajęć dotyczących różnorodności grzybów wielkoowocnikowych.

Tradycyjnie pojawią się w Ogrodzie Botanicznym stanowiska Obserwatora Przyrody, gdzie pod opieką Koła Naukowego Botaniki będzie można podglądać naturę naprawdę z bliska.

Dla dzieci Ogród przygotował KIEŁKI, czyli twórczą strefę działań dla najmłodszych miłośników przyrody. Tutaj będzie można samodzielnie zbudować budkę lęgową dla ptaków.

Ponad to odbędzie się pokaz warsztatowy dotyczący cebulek kwiatowych, a eksperci udzielą rad jak przygotować ogród do zimy. Zaplanowano także spacery po szklarniach, gdzie będzie można podziwiać rośliny tropikalne. Festiwalowi towarzyszy kiermasz, na którym będzie można kupić m.in. nadwyżki roślin z Ogrodu Botanicznego, ceramikę, drukowane tkaniny i ilustracje botaniczne.

P R O G R A M

Podczas obu festiwalowych dni zapraszamy na kiermasz wyrobów rękodzielniczych oraz wystawę prac Katarzyny Marciniak – Jedwab roślinami malowany.
Kiermasz i wystawa dostępne będą bezpłatnie dla gości festiwalu.

11.00 – 15.00 KIEŁKI – strefa dla DZIECI.
Wstęp w cenie biletu.

W A R S Z T A T Y
Warsztaty Koła Naukowego Botaniki UW. Wstęp w cenie biletu.
PAPIEROWE ZIOŁA – warsztaty haftu eksperymentalnego / Nitkomaniacy.pl
DRUKUJ z NAMI ROŚLINAMI – warsztaty barwierskie / Dzikie Barwy
Budujemy BUDKI dla PTAKÓW! – warsztaty z Jowitą Misztal.
LAMPY z GRZYBÓW – warsztaty z Markiem Głogowskim / Reishidesign.

S P A C E R Y / Wstęp w cenie biletu.

DRZEWA w jesiennym Ogrodzie – spacer z Mateuszem Skłodowskim
Przygotowanie ogrodu do ZIMY – praktyczny spacer z Dorotą Szubierajską
LAS TROPIKALNY w centrum Warszawy! – spacer po szklarniach z Piotrem Dobrzyńskim

11.00 – 15.00 KIEŁKI – strefa dla DZIECI.
Wstęp w cenie biletu.

W A R S Z T A T Y
WIOSNA ZAKLĘTA w CEBULKACH! – pokaz warsztatowy z Moniką Latkowską.
JESIENNE WANKI warsztaty z Dorotą Szubierajską
PAPROCIE pod LUPĄ – stanowisko obserwatora przyrody z Magdaleną Oprządek i Marcinem Mazurkiewiczem. Wstęp w cenie biletu.
Nie tylko PRAWDZIWEK czy MUCHOMOR, czyli o różnorodności grzybów wielkoowocnikowych – warsztaty mykologiczne / Marta Wrzosek i Igor Siedlecki.

S P A C E R Y / Wstęp w cenie biletu.
Rodzinny SPACER SENSORYCZNY z Dorotą Szubierajską
ROŚLINNE RODZINY – spacer z Wojciechem Podstolskim

Więcej informacji o Festiwalu ZBIORY w wydarzeniu na Facebooku.