Eksperci z Ogrodu Botanicznego UW o dziwidle olbrzymim

Dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) zakwitło w czerwcu w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy można było obserwować cały proces kwitnienia rośliny w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi ekspertów z Ogrodu Botanicznego UW – mgr. inż. Piotra Dobrzyńskiego, opiekuna dziwidła, oraz mgr Joanny Bogdanowicz, kuratorki kolekcji roślin tropikalnych.

Nagranie zrealizowane przez dr. Roberta Meronkę i Patrycję Ściślewską, prezentowane jest na stronie YouTube społeczności Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.